August 19, 2022, 12:13 am

(Видео) Муцунски: Ќe гo зeмeме пpимepoт од Словенија зa зaштитa нa живoтнaтa cpeдинa и дигитaлизaциjaтa зa paбoтa нa oпштинa Aepoдpoм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Словенија се сретнав со Претседавачот на Европскиот совет за животна средина и Министер за животна средина и просторно планирање на Република Словенија Андреј Вижјак. Тој ни вети помош и поддршка во креирањето на Општина Аеродром во зелена општина, поддршка за сите еко проекти кои ги имаме во програмата!

Словенија е најдобар пример за зелена нација која инвестира многу во животната средина и за нас овој состанок е идеален за да придонесеме во развој на Општина Аеродром.

Ќе го земеме примерот од нашите пријатели од Словенија за развој и дигитализација и ве уверуваме дека ќе имаме поддршка од нив во сите проекти со што Аеродром ќе го направиме најубава општина.

Додека некој се занимава со навреди, некој работи за иднината на Општина Аеродром.

Време е сите заедно да создадеме нова, зелена иднина!

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This