September 29, 2022, 10:02 pm

(Видео) Мaж пoчинa во вoдите на Охридcко Езeро – Филипче го рeaнимиpaшe, но не го спaси

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Немил настан се случи доцна попладнево на охридското крајбрежје кога средовечен маж почина, неофицијално како последица на срцев удар.

Безживотното тело на човекот било извадено од водите, на плажата Метропол, објави „Њуз1.мк“.

На снимката се гледа како на помош доаѓа министерот за здравство Венко Филипче, кој бил на 200 метри, на отворање на Европскиот маратон. Тој се обидел да го реанимира човекот кој имал 70-тина години, но не успеал да го спаси човекот.

Видеото моќете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This