February 26, 2024, 6:01 pm

(Видео) Мepкeл ja фaти пaниka: Ja зaбopaви мacкaтa, a нejзинaтa peaкциja cтaнa хит

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Германската канцеларка Ангела Меркел стана вистински хит на социјалните мрежи.

Имено, како што може да се види на видеото подолу, Меркел во еден момент сфати дека заборавила да ја стави заштитната маска на лицето.

Во тој момент таа скокна од столот и отиде да ја земе, а камерата ја сними целата сцена.

Многумина се смееја на нејзината реакција, а видеото брзо стана вирално.

Видео линкот може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This