October 6, 2022, 10:34 pm

(Видео) Мyцyнcки нa тepeн: Двe нoви гpaдинки oд cлeднaтa гoдинa вo oпштинa Аepoдpoм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Новоизбраниот градоначалник на општина Аеродром, Тимчо Муцунски, заедно со претседателот на Советот на општината, Дејан Митевски, направи увид на градежни активности кои се превземаат во општината, меѓу кои и реконструкција на веќепостоечка градинка.

Од таму, Муцунски најави изградба на две нови градинки во текот на следната година.

-Ние ветивме во нашата програма 4 нови градинки во еден мандат и веќе од следната година сме подготвени да отпочнеме со постапка за две нови. Тоа е еден од клучните приоритети во нашата општина, бидејќи има недостаток на места, а тоа создава огромен проблем за родителите и семејствата и во таа насока веќе од првиот ден сме фокусирани на тоа што е најважно- решавање на проблемите на граѓаните и обезбедување на подобар живот на граѓаните, истакна Муцунски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This