September 26, 2022, 11:29 am

(Видео) Не знаел дека е во програма во живо: Новинар почнал да се жали за својата работа

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ден Џонсон, новинар на телевизијата Би -Би -Си, се појави во живо за да разговара за актуелната ситуација во Авганистан со неговиот колега Шон Ли. Тој одговори на првите неколку прашања, а потоа одеднаш, по друго прашање, почна бледо да гледа во камерата.

Тој не слушна како некој колега го прашува, па мислеше дека врската помеѓу Лондон и Кандахар е изгубена. Тоа го налути, па почна да се жали за работата.

„Оваа работа … Оваа работа, човеку!“ Тој рече не знаејќи дека врската не е изгубена и дека програмата се уште се емитува во живо.

Ден демонстративно стана и исчезна од кадарот, а неговиот колега Шон брзо се снајде и им кажа на гледачите дека врската е прекината, и дека ќе се обиде повторно да ја воспостави малку подоцна, пренесува „Унилад“.

Не требаше долго време новинарот да стане цел на потсмев на социјалните мрежи, но тој брзо се јави и ја кажа целата ситуација.

„Само едно потсетување – секогаш помислете дека можеби ќе продолжите да живеете, без разлика што се случило.

Тој рече дека мисли дека врската се распаднала и тоа го изнервирало.

„Оваа работа е многу тешка, но во исто време е одлична“, вели Ден.

Видеото можете да го погледнете тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This