(Видео) Нepeaлнo – тopнaдo ce фopмиpaшe кaj битoлcкo Живojнo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

И Пелагонија попладнево беше зафатена од невреме проследено со дожд, ветер и електрични празнења.

Метеорологот Славчо Попоски на својот Фејсбук профил објави снимка од торнадо кое се формираше кај Живојно.

„Денес поради големата нестабилност во Атмосферата, дојде до формирање на Торнадо во Македонија – Живојно, Битолско“ напиша тој на видеото кое што е објавено.

Според прогнозата до крајот на денот и во текот на ноќта ќе се задржи променливо облачно и нестабилно со повремен пороен дожд, грмежи и засилен ветер.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This