February 6, 2023, 4:06 am

(Видео) Погледнете што се случува кога камион ќе се најде среде тoрнaдо

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Камионите се значително потешки од патничките автомобили, но ни тие немаат многу шанси против таква моќна природна катастрофа.

Снимките од кабината на камион го прикажуваат моментот кога возилото се пронашло на патотот на торнадото што го погодило градот Хоршам во Пенсилванија. Инцидентот се случи на почетокот на овој месец, а видеото ја прикажува силата на природата додека ветерот и налетите на дожд нагло се засилуваат, што кулминираше со превртување на камионот. За среќа, се чини дека возачот не е повреден.

Видеото беше споделено и на Редит, а некои корисници сугерираат дека возачот можел да се обиде да го спречи инцидентот со вртење на камионот. Меѓутоа, бидејќи правецот на ветерот брзо се менува и се се случи многу брзо, тешко е да се каже дали таквиот маневар ќе имал некаков ефект.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This