February 6, 2023, 4:41 am

(Видео) Протести на жителите на ЈАКА поради изневерени очекувања од градоначалникот Жика Стојановски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Протести и блокади од страна на жителите на ЈАКА поради изневерени очекувања од градоначалникот Жика Стојановски.

Жителите на ЈАКА со десетици автомобили и покрај дождливото време го изразија својот револт пред општината.

Имнено, причините за протестите и блокадите се наводно манипулациите од страна на Жика Стојановски кoj ветил, но не изградил инфраструктура, а од друга страна ги продал плацеви каде гневните жители ги изградиле свои домови. Мештаните во моментов немаат ниту пат ниту канализација ниту водоводна мрежа.

Жителите на ЈАКА протестираат веќе пет месеци, но одговор од градоначалникот се уште нема.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This