October 2, 2023, 6:53 pm

(Видео) Путин го разгледуваше новото руско opyжје и вoeнa опрема

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Рускиот претседател Владимир Путин ја посети изложбата на оружје организирана од Националниот центар за одбранбено управување на Русија во Москва, каде што ги прегледа новите примероци на руска воена опрема и воена командна опрема.
Рускиот министер за одбрана Сергеј Шоиг му покажа на Путин дел од изложено оружје, вклучително и нова автоматска пушка.

На Путин му беше покажано и специјално лесно возило LSTS-1943 ( кабриолет „Сармат 2“), наменето и за воздухопловните сили и за маринците. Годинава возилото учествуваше на руско-белоруските стратешки вежби „Запад 2021“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This