September 26, 2022, 7:46 pm

(Видео) Пaниka вo Таџ Махал: Eвaкyиpaни пoceтитeлитe пopaди дojaвa зa 6oм6a

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Таџ Махал, најпознатата индиска знаменитост, е евакуиран поради закана од бомба.

Евакуирани се над 1.000 посетители, а полицијата и специјалните сили го пребаруваат музејот.

Полицијата соопштила дека повикот го добила од непознато лице кое тврдело дека во Таџ Махал има експлозивна направа која набрзо ќе се активира. Сепак било утврдено дека се работи за лажна дојава.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Видео линк може да погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This