February 6, 2023, 10:47 am

(Видео) Пykaњe нa фaкyлтeт вo рускиот гpaд Пepм – нajмaлкy тpи лицa ги зaгyбиja живoтитe, cтyдeнтитe бeгaaт пpeкy пpoзopи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во пукање на факултет во рускиот град Перм, загинале најмалку 3 лица, додека најмалку 4 се повредени.

Универзитетските друштвени медиуми ги предупредиле сите кои се во моментот на факултетот да го напуштат или да се затворат во собите на студентскиот дом. 

На снимката објавена на социјалните мрежи снимена на лице место се гледа како луѓето бегаат низ прозорите од двоспратната зграда.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This