August 18, 2022, 9:02 am

(Видео) Раста доби удар со тупаница откако се скара со неговиот обожавател

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Се случи инцидент на еден од настапите на популарниот рапер и продуцент Стефан Ѓуриќ Раста во Црна Гора.

Откако раперот се скара со обожавател, обезбедувањето го удри со тупаница по главата, како што може да се види на видеото.

Расправата помеѓу раперот и обожавателот кој беше во публиката траеше неколку минути. На снимката не можете да слушнете за што зборуваат, но очигледно е дека раперот се приближил до толпата и се расправал со обожавателот зборувајќи на микрофон. Еден обожавател, кој стоеше од другата страна на оградата, неколку пати се обиде да влезе во лицето на славниот рапер.

Сето ова го набљудуваше обезбедувањето, кое во еден момент го удри со тупаница младиот човек по лицето.

Раперот потоа се оддалечи.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This