March 28, 2023, 12:18 pm

(Видео) Ристов: Создаваме нова иднина во Радовиш – Културно-деловен центар за подобро функционирање на општината, парк со рекреативен центар и индустриски објекти со повеќе капацитети

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Ацо Ристов, кандидатот за градоначалник на ВМРО-ДПМНЕ за Општина Радовиш денеска изјави дека општината со оваа власт со години назадува и потребно е нејзино градење од почеток, да се изградат капитални објекти кои ќе ја подобрат функционалноста и кои ќе помогнат за создавање нова иднина за сите граѓани.

– Од оваа локација каде што сега се наоѓаме ќе изградиме капитални проекти кои ќе го променат и лицето, изгледот и функционалноста на Радовиш. Станува збор за Културно-деловен центар каде што сите луѓе ќе си најдат дел за своите потреби Радовиш со години назадува и време е да почнеме да го градиме отпочеток, изјави Ристов.

Тој додаде дека покрај ова ќе следува градба на парк со рекреативен центар, изградба на индустриски објекти со нови капацитети.

– Ова ќе биде реализирано, бидејќи граѓаните на Радовиш ќе препознаат нова сила и нова надеж. Време е сите заедно да се обединиме, сите добронамерни слободоумни граѓани на Радовиш да тргнеме заедно и да ја изградиме општината онаква каква што сакаме да живееме и да создадеме нова иднина, истакна Ристов.

СОЗДАДИ НОВА ИДНИНА!

ПРОМЕНИ. ПРОЕКТИ. ПОБЕДИ

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This