October 2, 2023, 6:06 pm

(Видео) Роднините нa тpaгичнo зaгинaтитe вo тетовската koвид бoлницa co jajцa гаѓaa кoн згpaдaтa нa oпштинa Тeтoвo

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Роднините на трагично загинатите во модуларната ковид болница денеска одржа протест, притоа барајќи правда за нивните сакни.

Револтираните граѓани се упатија кон седиштето на општина Тетово, каде што одржа говор, а потоа со јајца гаѓаа кон зградат на општината.

Протестот продолжува, овјави телевизија Алсат.

Видеото може да го поглднете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This