December 6, 2022, 7:32 pm

(Видео) Сакаше да го спречи нејзиниот син да се ожени, но нејзиниот план пропадна – погледнете што направи снаата

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Љубоморна мајка ја прекина венчавката на нејзиниот син Џон Лерби поради наводната омраза кон нејзината снаа Ана, и сакаше да ги спречи да се венчаат на сите можни начини. Меѓутоа, нејзиниот план пропадна.

Според младата сестра, свекрвата никогаш не ја сакала Ана затоа што мислела дека „го зела својот син под закрила“ и секогаш велела дека е вознемирена што се заедно, и покрај тоа што имаат осуммесечно бебе, пренесува Diario.mx.

Кога ја направила сцената на венчавката, невестата била самоуверена и и рекла на свекрвата дека „може да ја напушти салата бидејќи тоа нема да ја расипе свадбата“.

Мајката на младоженецот одговори дека нема да замине бидејќи платила за фустанот.

Младоженецот бил растргнат помеѓу неговата мајка и неговата идна сопруга, и на крајот ги замолил двете жени да ја прекинат расправијата.

Свадбата имаше среќен крај бидејќи двајцата на крајот се венчаа.

Видеото можете да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This