February 29, 2024, 11:41 pm

(ВИДЕО) Северно-Корејски затвореник бега од кинески затвор за само 40 секунди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Северно-Корејски затвореник снимен како бега од кинески затвор, во северната кинеска провинција Џилин.

На 39 годишниот Жу Џијанјиан, осуден на 11 години и 3 месеци затвор поради серија престапки, меѓу кои нелегално преминување на границата и вооружен грабеж на жена, му требале само 40 секунди да го искачи затворскиот ѕид.

Во моментот на бегство, тој имал да одслужи уште две години од затворската казна.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This