November 29, 2022, 4:43 pm

(Видео) Секоја чест: Дрита Ислами пocтaви нoв македонски peкopд нa 400 метри co пpeчки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најдобрата македонска атлетичарка, Дрита Ислами имаше фантастична трка на 400 метри со пречки на Екипното првенство во Европа – трета лига.

Имено, Ислами победи на трката од 400 метри и постави нов државен рекорд со 57.53 секунди, односно таа всушност го сруши својот сопствен рекорд, бидејќи пред дваесет дена таа истрча 58.66 секунди.

Инаку, Европско екипно првенство се одржува во Лимасол на Кипар.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This