February 7, 2023, 8:48 am

(Видео) Се слави во Босилово, ВМРО-ДПМНЕ во голема предност

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Симпатизерите на ВМРО-ДПМНЕ веќе се на улица во Босилово каде ја слават победата на кандидатот Ристо Манчев во првиот круг.

Иако е рано за официјални резултати, според изворите од партијата, тој е во водство со голема предност.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This