October 2, 2023, 7:38 pm

(Видео) Се cpyши пешачки мост во Вашингтон, има и повpeдени

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пешачки мост се сруши во североисточен Вашингтон. Според американските медиуми, најмалку шест лица биле повредени, додека камионот останал под урнатините.

Дополнителна опасност е фактот дека горивото започна да протекува од камионот, велат официјалните лица.

Властите се на терен, а четири лица се префрлени во болници со повреди, пишува „ CBS News “.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This