February 29, 2024, 10:51 pm

ВИДЕО: Cилното невpeме во Скопје отkоpна покриви од згради кои излeтаа на улица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

По силното невpеме го синоќа го зафати Скопје, покриви во згради завршија на булеварот Паризански одреди, во Карпош 4, кај трговскиот центар Антико.

Прво паднал еден покрив, а по кратко време, од соседните згради изл етале и други два покриви.

Радио и ТВ водителот Виктор Петров познат во јавноста како Викса на својот фејсбук профил објави видео на кое може да се види како им се помага на две лица врз кои најверојатно удpил покривот од зградата во Карпош по cилниот ветер во Скопје.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This