(Видео) Силно торнадо ја погоди Чешка, повpeдени над 150 лица

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Повеќе од 150 лица беа повредени, а голема материјална штета беше предизвикана во неколку села кога торнадото ја погоди чешката провинција Моравија на границата со Словачка.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This