February 26, 2024, 5:55 pm

(Видео) Следете во живо: Избор на претседател на СДСМ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Денес во СДСМ се одржа избор на претседател на партијата. Во трка беа тројца кандидати Јован Деспотовски, Димитар Ковачевски и Фросина Ременски, за кои се гласаше на непосредни избори.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This