February 6, 2023, 4:45 am

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ростуше

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи.

Во 16:30 часот во Маврово-Ростуше, во центарот на Ростуше партијата закажа митинг.

На истиот свое обраќање ќе имаат Дафина Стојаноска, член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ и Ѓорѓија Сајкоски, генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ;

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This