(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ денеска ќе одржи повеќе средби со граѓани и митинзи.

Во 16:30 часот се одржа митинг во Маврово-Ростуше, а веднаш потоа митингот во Тетово, Теарце во Брвеница.

Во тек е митингот на ВМРО-ДПМНЕ во Гостивар

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This