December 6, 2022, 7:37 pm

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата „Обнова за Македонија“ изборната кампања за претстојните локални избори ја започнаа вчера од Охрид.

Денес  се одржаа митинзи во Вевчани, Дебарца и Струга, а во тек е предизборен митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Ресен.

Настанот во живо можете да го следите ТУКА

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This