February 6, 2023, 4:26 am

(Видео) Следете во живо: Митинг на ВМРО-ДПМНЕ во Неготино

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ВМРО-ДПМНЕ ја започна изборната кампања за претстојните локални избори во Охрид. Вчера беа одржани митинци во Вевчани, Дебарца, Струга и Ресен, а денес беше одржан митинг во Демир Капија.

Во тек е митингот во Неготино.

Следете го во живо на следниот линк:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This