February 7, 2023, 9:04 am

(Видео) Снимка која слатко ќе ве насмее: Меркат се обидува да остане буден додека гледа филм со сопственикот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Девојка од Москва посвои меркат и очигледно добро го скроти со оглед на тоа што објави видео во кое таа и ова животно, делат кревет и гледаат филм.

Додека лежи во кревет, јасно е колку Меркат се бори да остане буден и ја крие поспаноста секој пат кога сопственикот ќе го разбуди. Снимката насмеа илјадници луѓе.

Домашните меркати не се вообичаени, но понекогаш животните што се спасени од дивината не можат подоцна да се вратат во нивната природна средина, па остануваат во семејството што ги спасило.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This