December 3, 2023, 2:20 pm

(Видео) Состојбата на македонските патишта на 10 сантиметри наврнат снег…

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Пратеникот од ГРОМ Љупчо Пренџов, на социјалната мрежа Фејсбук објави видео каде што може да се види дека состојбата на македонските патишта е хаотична поради силните врнежи од снег што ја зафатија државава.

Во продолжение објавата на Фејсбук:

Неспособниве блескаат!!!

Ова е состојбата на македонските патишта на 10цм наврнат снег….

Видеото е објавено од граѓани кои не можат да пристигнат онаму каде што тргнале. – стои во објавата.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This