January 30, 2023, 9:33 am

(Видео) Средношколците на масовен пpoтeст: Да се спpoтивставиме на yништyвањето на образованието што го прави Царовска

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Средношколски глас повторно излезе со повик за утрешниот протест.

Да излеземе што помасовно, да дадеме поддршка на нашите родители. Да се спротивставиме на уништувањето на образованието што го прави Мила Царовска. Ние сме за дигитализација, но не на овој начин. Ние сакаме хартиени учебници и услови повторно од септември да се вратиме во училишните клупи. Не се плашете, да излезме сите заедно затоа што така сме најсилни. Ве чекаме утре во 12 часот. Да го слушнат нашиот глас и гласот на нашите родители. Доста е од узбрзани реформи и експерименти врз нашиот грб и нашата иднина, порачаа средношколците.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This