(Видео) Стојанче Ангелов: Cитнa poca зapocи, пoжapoт гo изгacи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Директорот на Центарот за управување со кризи (ЦУК), Стојанче Ангелов, вчера на прес-конференција истакна дека искрено се надевал оти утринската роса ќе го изгасне пожарот на Галичица.

Искрено се надевав дека утринската роса ќе го изгасне пожарот, оти тревата не развива голема температура, рече Ангелов.

Ваквата негова изјава предизвика потсмев на социјалните мрежи.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This