February 6, 2023, 3:23 am

(Видео) Стојкоски: Депонијата во Ново село е минато, работиме и реализираме

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Градоначалникот на Општина Ѓорче Петров, Александар Стојкоски објави дека депонија во Ново село заминува во минатото.

-Ветувањата се дела. И депонијата во Ново село заминува во лошото минато. Наместо отпад и чад, чиста околина и простор за ново зеленило. Ние не зборуваме и ветуваме, туку работиме и реализираме, порача Стојкоски.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This