October 6, 2022, 8:32 pm

(Видео) СТРАШНО НEВРЕМЕ ВО ХРВАТСКА: Град со големина на лешник ги побeле улиците

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Невреме проследено со грмежи, силни врнежи, ветер и град попладнево го зафати северот на Хрватска.

Во Меѓумурје паѓал град со големина на лешник, а улиците во еден момент се забелиле, објавија хрватските медиуми.

Дувал и силен ветер. Противпожарната служба соопшти дека нема пријави за проблеми на теренот.

Како изгледаше невремето во Хрватска погледнете од објавите на социјалните мрежи:

https://www.facebook.com/neverin.hr/posts/2627347160865572

Tuča u Čakovcu

Tuča u Čakovcu

Posted by eMedjimurje on Wednesday, June 3, 2020

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This