(Видео) Такер Карлсон co дeтaли зa y6иcтвoтo нa србинот Милан Лончар: “Џорџ Сорос е oдгoвopeн зa cmpттa нa млaд Србин”

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во ШОУ-то на Такер Карлсон се зборуваше за убиството на Милан Лончар (25), Американец со српско потекло.

Работите се менуваат многу брзо во најголемите и најстарите американски градови. Прво, многу луѓе заминаа поради вирусот корона, многу компании беа затворени, а потоа се случи нешто неочекувано, што не мораше да се случи – криминалот драстично се зголеми на многу места. Убиства, силувања, грабежи … Зошто се случи тоа? Тоа се случи затоа што луѓето го дозволија тоа. Во многу случаи, Џорџ Сорос плати за избирање на обвинители, но тие не го применија законот, а резултатот – многу страдања.

Такер го наведе примерот на Милан Лончар.

На пример, во Филаделфија, крадец на автомобил неодамна излезе од затвор и уби човек што шеташе со своето куче. Без причина. Го застрела среде улица – рече Карлсон.

– Полицијата во Филаделфија соопшти дека 25-годишниот Милан Лончар бил убиен околу 19 часот кога двајца мажи му се доближиле, го ограбиле и пукале во градите. Безбедносните камери го снимиле злосторството и осомничените биле уапсени по два часа. Мажот, за кого полицијата вели дека пукал , е 20-годишниот Џозеф Дејвис. Во 2019 година, Дејвис беше уапсен за грабеж на возач на „Убер“, а во затворот беше обвинет за две претходни кривични дела, киднапирање и напад. Но, по бројните одложувања на рочиштето, судија од Филаделфија му ја намали кауцијата од 200 000 на 12 000 УСД. Судијката Териса Кардени ја намали кауцијата за киднапирање од 100 000 на 20 000 УСД. Дејвис требаше да плати само 10%, па затоа беше слободен за 3.200 долари. Десет дена подоцна, Милан Лончар беше мртов – рече Галагер.

Милан не пружил отпор, но Дејвис потоа испукал куршум во градите, без никаква причина.

Разбојниците избегале, а кога полицијата пристигнала на самото место, несреќниот млад човек сè уште давал знаци на живот, но наскоро починал во болницата.

Latest News

Getting Started with the 82 Lottery App A Comprehensive Guide

Have you ever dreamed of winning big in the lottery? With the 82 Lottery App, you can turn that...

More Articles Like This