(Видео) Тања Савиќ среде настап ја запеа нашата легендарна песна – публиката громогласно и се придружи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Српската пејачка Тања Савиќ вчеравечер имаше свој настап во земјава.

Имено пејачката на својот настап во Гевгелија се одлучи да ги изненади присутните со пеење на македонската песна „Македонско девојче“.

Публиката громогласно и заедно со неа во хор ги пееја стиховите од оваа без временска песна, додека Савиќ уште еднаш ги покажа своите гласовни способности.

Секоја чест, еве како звучеше таа:

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This