(Видео) Тврди нeкoj сакал да го ypoчи: Рама cкpши чаша на состанокот на „Отворен Балкан“

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот на Албанија, Еди Рама денеска за време на својот говор на состанокот на „Отворен Балкан“ несакајќи скрши чаша.

Објаснувајќи му на комесарот за проширување и добрососедска политика, Оливер Вархеји, дека се скршило чаша, Рама посочи дека во нивната традиција кога ќе се скрши чаша „злобното око добило удар со неможност за опоравување“.

„Добри вести за Отворен Балкан“, додаде Рама.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This