September 29, 2022, 10:34 pm

(Видео) Трамп исвиркан од публиката откако призна дека примил дополнителна доза од вакцината

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Дел од неговата публика го исвирка Доналд Трамп, кога тој призна дека зел дополнителна доза од вакцината против ковид-19.

Трамп беше исвиркан на неговата сопствена турнеја, на панел чиј домаќин беше поранешниот водител на Fox News, Бил О’Рајли. Видеото кружи на социјалните мрежи, а О’Рајли вели:

„Претседателот и јас сме вакцинирани“, а потоа го прашува поранешниот претседател на САД: „Дали прими бустер?

По кратка пауза, Трамп одговара со „да“, а потоа дел од публиката го исвирка, како што се гледа во видеото објавено на Твитер од No Spin News на О’Рајли.

„Немојте, немојте, немојте“, вели поранешниот американски претседател, со намера да ги замолчи.

„Во ред е. Тоа е мал дел од луѓето“, вели тој, покажувајќи кон публиката.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This