(Видео) Трaгeдиja: Полиција yбилa 14-гoдишнo дeвoјче во пресoблекувaлнa во бутик

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Две лица загинале при пукотници што се случиле во продавница за облека во Лос Анџелес, соопштија локалните власти.

Полицијата во Лос Анџелес потврди дека пукањето се случило околу 11:45 часот во продавницата Барлингтон, која се наоѓа во северниот дел на Холивуд, во долината Сан Фернандо, а портпаролот на противпожарната служба изјави дека телата на маж и жена биле пронајдени на местото на настанот.

Како што беше соопштено, уште една жена со умерени до тешки повреди е пренесена во болница, но не се знае дали нејзините повреди се резултат на повредите во престрелката, пренесуваат американските медиуми.

Сепак, дел од нив објавија дека во тоа пукање, полицијата случајно убила 14-годишно девојче, кое било во соблекувалната.

Полицаецот наводно пукал во разбојникот кој бил до соблекувалната, а еден куршум случајно ја погодил и девојката. Се тврди дека и разбојникот бил убиен.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This