(Видео) Тepopиcтички нaпaд вo Jeмен: Hajмaлкy ocyм лицa зaгинaa, 11 ce пoвpeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку осум лица загинаа, а 11 се повредени во терористичкиот напад во градот Аден, на југот на Јемен, соопштија властите на таа земја.

Експлозијата, како што наведоа, се случила во близина на безбедносниот контролен пункт, кој се наоѓа пред меѓународниот аеродром во Аден.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This