September 26, 2022, 8:53 pm

(Видео) Тoa штo ce cлyчи вo Вашингтон дeфинитивнo нe e американски

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тоа што се случи во Вашингтон  секако не е американски, изјави францускиот претседател Емануел Макрон од Елисејската палата на француски и на англиски јазик.

На видеото објавено на социјалните мрежи околу три часот по полноќ по локално време Макрон побара „да не се попушта пред насилството на неколкумина, кои сакаат да ја предизвикаат демократијата“.

– Она што се случи во Вашингтон дефинитивно не е американски. Веруваме во силата на нашите демократии. Веруваме во силата на американската демократија, истакна Макрон и објави хаштаг „Ние сме едно“.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This