March 28, 2023, 12:26 pm

(Видео) Тpojцa пpoтив eдeн: ММА бopбa зaвpши зa 14 ceкyнди

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полската боречка промотивна куќа „Елит фајтерс“, позната по организацијата на бизарни борби во ММА октагонот, викендов организираше борба на тројца борци против еден. Борбата заврши со очекуван исход, осамениот борец кој беше претставен како Кунг Фу панда доби брутален ќотек, а судијата ја прекина тепачката по 14 секунди.

Претепаниот борец експресно беше совладан, падна на земја, доби доста удари за кратко време, но не мина со некои посериони повреди.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This