October 2, 2023, 7:28 pm

(Видео) Уапсени две лица кои го запалија српското знаме во Тирана

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во Албанија уапси синоќа две лица поради сомнеж дека го запалиле српското знаме во текот на вчерашните протести во Тирана, пренесуваат албанските медиуми.

Според информациите на албанскиот портал Топ чанел, уапсените лица биле спроведени до полициска станица за испрашување.

На вчерашниот протест, кој го организираше поранешниот албански премиер Саљи Бериша, а кој беше насочен против доаѓањето на српскиот претседател Александар Вучиќ и одржувањето на денешниот состанок во рамки на иницијативата Отворен Балкан, беше запалено и изгазено српското државно знаме.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This