February 7, 2023, 9:59 am

(Видео) Ужac во Русијa: Mаж киднaпиpaл дeвojка и дeвeт дeнa ce изживyвaл вpз нea вo пoдpyм

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Руската полиција уапси 39-годишен маж од Нижни Новгород, кој е осомничен дека грабнал 23-годишна девојка од градот, која девет дена ја држел заклучена во подрум и сексуално ја злоставувал, јавија локалните медиуми.

Полицијата се сомнева дека грабнувачот се запознал со жртвата преку веб-страница за контакти, по што ја киднапирал и ја заклучил во подрумот.

Жртвата им изјавила на полицајците дека мажот ѝ се заканил со нож кога првпат се сретнале и ја одвел во подрумот, по што започнало деветдневното измачување.

„Жртвата е пронајдена благодарение на добро изведената истражувачка работа“, соопштија властите, без да наведат детали.

Според руските закони, на киднаперот му се закануваат до 30 години затвор за грозоморното злосторство.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This