(Видео) Украле мост – Полицијата не знае како

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Полицијата во Охајо е збунета бидејќи мост долг 17 метри е украден.

Одговорните рекле дека “никогаш не слушнале за вакво нешто големо да е украдено.

Лоповите демонтирале 17 метарски мост поставен на реката Акрон во Охајо, а полицијата подоцна рекла дека целата конструкција исчезнала од својата локација.

Мостот, велат одговорните, бил поставен почетокот на 2000. година како проект за обнова, но градот подоцна одлучил да го искористи за друг проект и извесно време го држеле на земја, за дополнителна потреба.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This