February 7, 2023, 9:19 am

(Видео) ФБИ обjaви видeo: Oвa e лицeтo кoe ги пocтaвилo 6om6итe нoќтa пpeд нaпaдoт нa Капитол

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

ФБИ oбјави нови снимки на кои се гледа како едно лице поставува импровизирани експлозивни направи пред седиштата на Републиканскиот и Демократскиот национален комитет ноќта пред нападот врз Капитол.

„Маскиран човек со качулка на 5 јануари постави две бомби во близина на седиштата на Демократската и Републиканската партија“, наведува ФБИ.

На видеото се гледа како тој застанува во еден момент за да ги избрише очилата.

ФБИ бара помош од граѓаните и нуди 100.000 американски долари за повеќе информации за сторителот. 

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This