October 1, 2022, 8:52 am

(Видео) Франција или Колумбија: Дилери се пykaа среде улица и погодија 25 годишно момче

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во Мејзие, во близина на Лион, четворица дилери на дрога нападнале друг маж на улица и се обиделе да го застрелаат.

Криминалецот побегнал и се скрил во ресторан за да избега од напаѓачите. Стрелците го бркале и по грешка погодиле во 25-годишен случаен минувач.

Потоа и побегначе од полицијата.

Видеото погледнете го тука.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This