December 6, 2022, 5:58 pm

(Видео) Христов: Јас сум Македонец, од македонскиот народ

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Христо Христов, маестро диригент при Филхармонијата во Варна, културен работник, Претседател на меѓународната фондација за соработка и културен натпревар „Гоце Делчев“, масон и внук на Гоце Делчев, во своето гостување во вечерашната емисија „Прашањето ми е следно“ со Александар Митовски истакна дека тој е Македонец, дел од македонскиот народ и дека никој не може да каже дека е поинаку.

„Јас сум од истиот народ, од македонскиот народ. Точно така. Каков е проблемот“, нагласи Христов.

Христов појасни дека тој и целото негово семејство се Македонци, како и сите други што доаѓаат од Македонија.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This