(Видео) Хaoc вo САД: Cmpтoнocни тopнaдa ja пoгoдиja Алaбама, пeт лицa ги зaгyбиja живoтитe..

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Најмалку пет лица загинаа кога смртоносни торнада ја погодија Алабама. Меѓу починатите е тричлено семејство кое живеело во дрвена куќа, како и маж и жена кои живееле во мобилна куќа, јавува Вашингтон Пост.

Потрагите и спасувањето се отежнати од снежното невреме кое следувало во продолжение.

Податоците од Националната метеоролошка служба во Бирмингем покажале дека торнадото формирано на југозападот од Алабама поминало околу 160 киломери и останало на земјата еден час и 20 минути.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This