(Видео) Хaoc вo Турција: Тypиcтитe бyквaлнo бeгaaт oд пoжapитe – вo тeк e мacoвнa eвaкyaциja

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Во големите пожари кои ја зафатија Турција засега имаат починато најмалку 8 лица. Во земјата престојуваат голем број на туристи кои биле евакуирани од нивните сместувања.

Евакуацијата била извршувана со чамци и бродови. На видеото кое го објави Би-Би-Си може да се види како била извршувана евакуацијата на луѓето.

Видеото може да го погледнете ТУКА.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This