August 10, 2022, 8:14 am

(Видео) Четири деца загинаа во пожар во Лондон

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Четири деца, за кои се верува дека се роднини, загинаа во пожар што вчера верчер избувна во јужен Лондон, соопштуваат локалните власти.

Околу 60 пожарникари интервенирале да го изгаснат пожарот кој зафатил куќа во станбената зона.

Британскиот комесар за пожари, Енди Ро, рече дека инцидентот „ги оставил сите скаменети од тага”.

„Моите мисли се со семејството и пријателите на децата, целата локална заедница и сите оние кои се погодени од овој пожар”, изјави Ро.

Причината за пожарот сеуште се утврдува.

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This