August 19, 2022, 12:04 am

(Видео) Човекот e гpeшкa кoja чeкopи: 3aeв ce кaчи на „метла“ нa Aнѓyшeв, ама забopaви дa ja вклyчи

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Премиерот Зоран Заев денеска ја посети компанијата од индустриската дејност „БРАКО“ во Велес и го возеше хидрогенско возило за чистење на улици и јавни површини.

Тој ги засука ракавите и прв го возеше првото македонско хидрогенско возило за чистење на улици и јавни површини.

– Да се знае премиер на која земја прв вози вакво возило, кратко рече Заев и почна да го вози хидрогенско возило.

Тој го возеше возилото но заборави да ја пушти метлата. Во продолжение погледнете како изгледаше тоа:

Latest News

Богата агенда:Со кого ќе се сретнат денес Ковачевски и Османи во Софија?

Владата ја објави денешната агенда на Премиерот Ковачевски, министерот за надворешни работи, Бујар Османи и останатиот владин состав. "Вечерва заврши...

More Articles Like This